четвер, 17 грудня 2015 р.

Святкова мандрівка у минуле.

   У дніпропетровському історичному музеї відкрито виставку під назвою «Новорічні історії». Тут можна познайомитися із історією святкування Різдва та Нового року, поринути у традиції різних країн та часів та навіть побачити ялинку прикрашену картоплею.
   Звідкіля у світі з’явилася традиція святкувати Новий рік? Що раніше прикрашали українці на Різдво замість ялинки і коли вперше в наших оселях з’явилася ця зелена красуня? На ці, та багато інших питань відповідь знає пан Олександр. Чоловік – старший науковий співробітник дніпропетровського історичного музею, особисто приймав участь у створенні цієї новорічної казки. Із захопленням розповідає про все те, що висвітлює виставка.
   Виставочна зала поділена на чотири зони – представлені українські національні різдвяні традиції, святковий інтер*єр часів дворянства, атрибути Нового року у радянському союзі та Німеччині. Саме останній країні екскурсовод приділяє найбільше уваги – каже, саме тут зародилися сучасні новорічні традиції. Від Німеччини світ перейняв різдвяні вінки, та звичай приносити до оселі ялинку. До речі, прикрашали новорічне дерево раніше дивно – яблуками та картоплею.
   В Україні ж ще кілька століть тому ялинка не була символом нового року – у ті часи більше уваги приділяли святкуванню Різдва. На виставці можна побачити і традиційні атрибути українських новорічних свят  – вечерю із 12-ти страв, зірку колядників та тодішнє різдвяне дерево. 
   Тут за кілька хвилин можна помандрувати різними країнами та часами – від 17 століття і майже до сучасності. Побачити традиції дворян, перенестися у іншу країну, та згадати радянський союз. Поринути у новорічні історії можна у дніпропетровському історичному музеї. Виставка триватиме до кінця січня, та чекатиме відвідувачів с 10-ї ранку до 4-ї вечора.