пʼятниця, 25 грудня 2015 р.

Моя кров рятує життя.

   У лікарні імені Мечникова знову зібралися донори. Цього разу акцію медики організували, щоб отримати необхідний запас на свята.
Адже на війні вихідних не має, а ця кров може врятувати життя поранених бійців.
   Людей так багато, що в холі не залишилося й місця. Приходять по кілька чоловік, а то і групами та не гаючи часу вишикуються в черги на реєстрацію. Сабіна здаватиме кров вдруге.
   А ось пан Володимир не просто донор, а герой України. Чоловік здавав кров величезну кількість разів – усі навіть лічити не береться.
   За час військових дій на території України, у лікарні Мечникова бійцям було перелито більше ніж півтори тисячі літрів крові. Сергій один з тих, кому ця рідина дійсно врятувала життя. І він за це щиро вдячний.
   Сергій Рижинко ділиться, донорів до Мечникова приходить багато. За час проведення подібних акцій кров тут здали близько двох тисяч небайдужих. Саме через це  не відчували нестачу крові під час лікування поранених. Адже під час операцій бійцям вона вкрай необхідна.
   А ось і сама процедура. Навколо донорів медичний персонал, який все робить за нормами і слідкує за самопочуттям кров’яних волонтерів.  Артем вперше став донором, аби допомогти врятувати життя мамі друга. А потім зрозумів, що його кров може знадобитися і іншим. Тож сьогодні ця процедура йому вже звична.
   У клініці Мечникова пильно слідкують, щоб все пройшло легко і комфортно. Кожного донора обов’язково запитають про самопочуття, запропонують чай, і печиво. А ще, тим хто прийшов вперше – подарують на згадку браслет донора. Медики впевнені, якщо немає протипоказань – здавати кров навіть корисно. Робити це можна без будь-якої шкоди для організму раз на два місяці.