вівторок, 1 грудня 2015 р.

Бюджет 2016.

   З першого січня область житиме за новим бюджетним кодексом, в рамках децентралізації. За його нормами, якщо до першого грудня державний кошторис  не прийнятий – місцеві  бюджети можуть прийматися місцевими радами без його врахування.
Аби не витрачати час Дніпропетровська облдержадміністрація вже зробила всі необхідні підрахунки  і проект підготувала. За законом прийнятий він має бути вже до двадцять п’ятого грудня.
   В цьому бюджеті запланували збільшити власні доходи області на двадцять п’ять відсотків. За рахунок підвищення податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток, рентної плати за користування природними ресурсами та оренду комунального майна. А ось екологічний податок буде зменшено.
   На п’ятдесят чотири відсотки, за розрахунками спеціалістів, збільшаться і субвенції з державного бюджету. За них запланували підвищення соціальних виплат, більше коштів також спрямують на пільги та субсидії. Бюджет споживання  відповідно теж стане більшим. У нього закладені витрати на зріст  заробітної платні, пенсій та стипендій, кошти на енергоносії, медикаменти та харчування для лікарень, дошкільних, навчальних закладів та інших держустанов.
   Бюджет розвитку ж зросте аж на шістдесят чотири відсотки. Це кошти на ремонт доріг,природоохоронні заходи, водозапезпечення населених пунктів, закупівля медичного обладнання, реконструкція соціально-культурних закладів, придбання та будівництво житла для бійців АТО, капітальний ремонт ліфтів і дахів.
   У новому році коштів з фонду регіонального розвитку планують отримати на вісімдесят відсотків більше ніж цьогоріч. У такому вигляді бюджет і передадуть до обласної ради та чекатимуть на рішення депутатів.