понеділок, 30 листопада 2015 р.

Голодомор.

   У суботу 28 листопада Україна відзначила  День пам’яті жертв голодоморів. Поминальні свічки  запалили по всій країні.
Мільйони українців згадували тих, хто був приречений більшовицьким урядом на мученицьку смерть. Штучний масовий голод у 1932-33 роках призвів до величезних людських втрат. Головними жертвами голодомору стали селяни.
   За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат від Голодомору тридцятих становить понад чотири  мільйони. Чверть з усіх загиблих – діти до десяти років.  Найстрашнішим був 33-й рік. Кількість жертв тоді склала понад 840 тисяч. Через ці трагічні події в Україні не народились понад шістсот тисяч малюків. 70 країни світу офіційно визнали Голодомор геноцидом  українського народу.
   Дніпропетровщина – один з найбільш постраждалих від голодомору регіонів України. Поминальний молебень у пам'ять загиблих відслужили священнослужителі. Вінки та квіти до меморіалу жертвам голодомору та політичних репресій поклали представники влади та громадськість регіону.
   До Всеукраїнської акції "Запали свічку" долучилась і Дніпропетровська міська рада. Сотнями вогників засвітились чи не всі вікна муніципалітету. Люди мовчки зупинялись, дивлячись на палаючі свічки.  Віддавали свою данину пам’яті безневинно загиблим землякам.
   Про одну з найтрагічніших сторінок в історії України неможливо забувати. Майбутні покоління повинні знати страшну правду про ті події. Аби таке ніколи таке не повторилось.