вівторок, 10 листопада 2015 р.

День української писемності.

  Правопис єднає. День української писемності традиційно відзначили акцією єдності. По всій країні написали радіодиктант. Текст одночасно транслювали Українське радіо та Перший національний телеканал.  Як впоралися з  диктантом на Дніпропетровщині ?
  15й рік поспіль Україна відзначає день писемності особливим диктантом. Для всіх бажаючих перевірити свої знання української мови текст зачитали в аудиторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А українське радіо та Перший національний телеканал транслювали диктант на всю Україну. До акції долучилися і студенти Дніпропетровська.
  Лідія - студентка університету, відвідала акцію єдності між парами. Розповідає, спеціально не готувалася. Проте досвід написання радіодиктанту вже має. Каже, писати під ввімкнутий приймач цікаво. Та від звичайних диктантів, які наживо читають викладачі, він дуже відрізняється.
  Цьогоріч в акції взяли участь, як студенти, так і викладачі. Останні кажуть, матеріал був залегким, але цікавим та інформативним. Тож, вони впевнені, що їх учні впоралися із завданням на відмінно .
  Пані Ірина Цюп’як  – викладач із багаторічним стажем. Розповідає, змушувати студентів вивчати те, що їм не цікаво – справа марна. Процес ідеального заохочення до навчання вона називає лагідною українізацією.
  Свої роботи більшість студентів передали на перевірку викладачам. А деякі вирішили відіслати тексти на Українське радіо, де вже скоро підіб’ють загальні результати всеукраїнського диктанту.