вівторок, 10 листопада 2015 р.

160-тий день народження Дмитра Яворницького.

   7 листопада у Дніпропетровську відзначали 160-тий день народження Дмитра Яворницького. Видатний український діяч залишив після своєї смерті величезну культурну спадщину та чимало зробив для нашого міста.
На урочистість зібралися історики, послідовники Дмитра Івановича та навіть ті, хто знає його особисто.
   Цього ранку вшанувати пам’ять  Дмитра Івановича зібралося чимало людей. На музейній площі, біля пам’ятника діячу влаштували справжню урочистість. В першу чергу слова подяки Яворницькому  висловили  його колеги, історики.
   Покласти квіти до пам’ятника приїхали і ще зовсім юні його колеги – студенти. Євген мріє вчити дітей історії, та впевнений, Яворницький – саме та людина, з якої сучасній молоді варто було б брати приклад.
   А ось найпочесніша гостя цього заходу - Галина Володимирівна. Жінка особисто знайома із Яворницьким. Згадує, вперше зустрілася із істориком ще у 1929, їхні родини товаришували. На урочистість приїхала із власною книгою – у ній спогади про Дмитра Івановича та спільні фотокартки.
   Після покладання квітів до пам’ятника день народження Дмитра Івановича продовжили святкувати піснями. Виступила на площі біля музею і група «Вертеп», учасники якої грали народні пісні у сучасному виконанні та заспівали одну з найулюбленіших дум Яворницького.