пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

Борги за газ у дніпропетровську все зростають. ( відео )

З початку року містяни та жителі дніпропетровського району завинили газовому підприємству вже більше ста двадцяти мільйонів гривень. Як компанія-постачальник боротиметься з боржниками та чи готові опалювальні системи до початку нового сезону – далі в сюжеті.
На перше вересня сума боргу населення та підприємств Дніпропетровська за газ становила вже 123,7 мільйони гривень. У порівнянні з минулим роком – заборгованість зросла ледь не вдвічі?. Та це не значить, що більше людей стало ігнорувати оплату послуг – зазначають фахівці. Декому просто не по кишені нові тарифи, а ще має місце необізнаність населення.
Новий тариф навесні виріс майже в сім разів. Людей ці цифри лякають – говорить пані Тетяна. Та в деяких випадках вони все ж будуть меншими. Замість семи гривень -  по три шістдесят  за кубоментр сплачуватимуть ті,  в кого стоять  котел для обігріву будинку та газова плита.  Ціна буде дійсною тільки під час опалювального сезону, і використаний об’єм не повинен перевищувати двісті кубічних метрів на місяць.
Фахівці радять не забувати і про можливість оформлення субсидії. У порівнянні з минулим півріччям кількість бажаючих отримати таку допомогу від держави зросла вже більше ніж на п’ятдесят вісім відсотків. Але одразу попереджають, зараз це процес довготривалий. Бо черги довжелезні .
До початку ж опалювального сезону провели вже багато різних перевірок, ремонтних робіт, реконструкцій та ревізій. Не обійшлося і без відключень. Одні з основних причин: несправність автоматики та самовільна заміна приладів. Ще одна проблема, діляться представники Дніпрогазу - несвоєчасне надання актів на перевірку димових та вентиляційних каналів. А це порушення техніки безпеки - нехтувати яким не можна. Та все ж газопостачальники до початку нового сезону готові.
Боржників же відключатимуть від газу лише у крайньому випадку – говорять фахівці. До того вони готові вести з абонентами перемовини та шукати компроміси. Якщо ж іншого виходу не буде –  запевняють - обов’язково про відключення попередять заздалегідь.