понеділок, 26 жовтня 2015 р.

Екологічно небезпечна осінь. ( відео )

Вулиці Дніпропетровська щільно вкриті пожовклим листям, тож містяни позбавляються від нього усіма способами. Найпростіше рішення цієї проблеми  – спалити.  Але воно й небезпечне -передусім для екології -  наголошують фахівці.  Чим загрожують підпали листя дізнавалися наші журналісти.
Зелене, червоне та жовтогаряче – опале листя розмалювало вулиці Дніпропетровська у різні кольори. Комусь подобається, а для когось – це привід для скарг, адже недобропорядні містяни позбавляються від цього різнобарв’я в досить небезпечний способіб.
Фахівці стверджують – екологічна ситуація на Дніпропетровщині  близька до катастрофічної. А підпали сухого листя погіршують її  у рази. Це небезпечно і для навколишнього середовища, і для людей, адже у процесі горіння виділяється чимала кількість отруйних речовин.
Окрім того, що підпалювати листя небезпечно, це ще й протизаконно. Адміністративним кодексом України за це передбачений штраф. Але зловити правопорушників на гарячому вдається не завжди, тож фахівці з департаменту екології закликають дніпропетровців до співпраці.
На гарячу лінію Дніпропетровського департаменту екології можна телефонувати й з іншими скаргами  стосовно забруднення навколишнього середовища. А ще директор цього департаменту Руслан Стрілець приймає скарги та фотографії екологічних правопорушень у соціальних мережах.