пʼятниця, 9 жовтня 2015 р.

Паліативна та хоспісна медична допомога. ( відео )

Паліативна та хоспісна медична допомога недостатньо розвинена в Україні, - вважають експерти. Спеціалізованих відділень та ліжок в 2 рази менше ніж того потребують світові стандарти.
Та і якість послуг, що надають не в приклад нижча. Однак, лікарі вважаюь, мають усі шанси вивести цей напрям медецини на гідний рівень. Чому ж цього і досі не зробили - дізнавалися наші журналісти.
Паліативна та хоспісна медична допомога. Ці дивні слова мало поширені на теренах України. То що ж це таке? Всісвітня організація охорони здоров'я визначає це наступним чином:
Паліативну допомогу надають людям, які страждають від невиліковної хвороби у вкрай важкій стадії. Людям, які страждають від сильного болю і знають, що їм залишилися лічені дні. Тож, вони потребують послуги спеціалістів у багатьох аспектах життя.
На сьогоді згідно зі світовими стандартами потреба у паліативній допомозі дорівнює 100 ліжок на 1 мільйон жителів. В Україні ж лише 40 місць на мільйон громадян. Сумарно  на всю країну є близько 4500 місць, а на Дніпропетровщині - всього 92 ліжка, що розташовані у паліативних відділеннях та хоспісних закладах. Враховуючи кількість тяжкохворих людей, а це майже 90 тисяч ВІЛ- та онко- хворих на рік, така незначна сума спеціалізованих закладів - крапля в морі.  Однак, Юрій Криничний каже - головне не кількість, а якість. Ліжка, що обладнали в Дніпропетровську повністю відповідають сучасним стандартам. А от із професійним персоналом все не так райдужно. Враховуючи психологічний тягар такої роботи - на неї мало хто погоджується. Однак, медсестри Червоного хреста продовжують виконувати свій обов'язок.
Проте, окрім медсестер потрібні й лікарі, що знають особливості подходу до тяжкохворих. Тож, в рамках розвитку цього напряму медицини по всій Україні почнуть проводити виїзні коференції, курси та майстр - класи аби підняти професійний рівень мед персоналу. Вже до кінця цього року підготують півтора десятки спеціалістів із паліативної допомоги. Продовжать ці заходи і в 2016 році. Єдина перешкода розвитку цього спрямування - недостатнє фінансуваня. Тож, допомога волонтерів та благодійних організацій буде дуже доречною, кажуть медики.