пʼятниця, 16 жовтня 2015 р.

Банківські депозити: забрати не можна залишити.

Де в цьому реченні поставити кому, українці вирішують на свій страх і ризик. Тож, де надійніше тримати гроші: вдома під матрацом чи за сталевими дверима банківського сховища? Розібратися у цьому питанні вирішили наші журналісти.
Складна політична та фінансова ситуація, в якій живе країна особливо вплинула на банківську систему. За останній рік більше 50 українських банків вийшли з ринку,  а деякі установи вже визнали банкротами. Українці ж кинулися забирати свої гроші з рахунків.
На думку експертів, вкладник ризикує менше, коли довіряє гроші банкам, бо у такому випадку саме депозит захищає гроші клієнта від інфляції. Тож експерти радять українцям повертати гроші до банків. Та обов’язково впевнитись в тому, що обрана установа – надійна. На думку фахівців, банк, якому можна довіряти, легко відрізнити за такими критеріями – він завжди вчасно виконує зобов’язання перед клієнтами та виплачує відсотки, а також із банком співпрацюють державні установи, зокрема пенсіонний фонд. Одним із важливих факторів є і помірковані відсоткові ставки по депозитам.
Та головне – ваш банк повинен бути учасником фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Тоді, навіть, у випадку банкрутства установи – гроші повернуть. Максимальна сума виплати разом із відсотками становитиме 200 тисяч гривень.
Та треба пам’ятати, що не всі вклади підпадають під гарантування фондом. Гроші не компенсують в одинадцятьох випадках. Серед яких…
Тож зберегти гроші та навіть заробити на відсотках – можна. Треба лише обрати надійний банк та оформити депозит на звичайних умовах.