понеділок, 26 жовтня 2015 р.

Бюлетені в урнах – час підбити підсумки. ( відео )

25 – го жовтня у Дніпропетровську пройшли вибори до місцевих органів влади. Голосування контролювали представники від усіх політичних сил та спостерігали за процесом й незалежні іноземні наглядачі. Протягом дня представники з Німеччини, Франції та Великобританії об’їхали більше 20 виборчих дільниць та оцінили роботу комісій. Які недолік та помилки знайшли знають мої колеги.
Чесні вибори – демократична країна. Загалом за виборчим процесом в країні стежило двадцять спостерігачів із Франції. Дев’ятеро з них працювало на дільницях у Дніпропетровську. Іноземці говорять, ситуація в Україні зараз не проста та незважаючи на це городянам все ж вдалося організувати демократичні вибори.
Свобода слова и свобода виявлення волі вона почута і вона втілення у життя. Відкритість медіа, свобода медіа все це мало місце на виборах. Всі ці аспекти свідчили про те що стан демократії покращується. І ми тут не для того щоб оцінити рівень демократії, а для того щоб проаналізувати, що можна зробити для її покращення.
Загалом французька делегація відвідала більше 20 дільниць. Іноземні експерти говорять, вибори у Дніпропетровську пройшли згідно з усіма європейськими стандартами та знайти недоліки все ж вдалося.
Такі візити іноземних делегацій для комісій були неочікуваними. Та незважаючи на це підготовка до виборів спостерігачів порадувала. На виборчих дільницях були представники від усіх політичних партій, а урни для голосування опечатані.
Ми просто вражені успішною організацією виборів у вашій країні, не зважаючи на ситуацію, що склалася. Ми раді бачити як демократія вашої країни процвітає. За такий короткий час ви зробили суттєвий крок уперед. Також ми будемо раді підтримати вас й у другому турі виборів, аби дати свої рекомендації та більше того, почерпнути ваш досвід.
Випадків підкупу виборців іноземні експерти говорять, не зафіксували. Насторожили спостерігачів лише селфі з бюлетенями. Помітивши таке порушення на одній з дільниць, вони одразу повідомили про це голові комісії й без уваги випадок не лишили.