середа, 30 вересня 2015 р.

Третя спроба. Депутати дніпропетровської міськради знову зібралися аби прийняти важливі для міста рішення. ( відео )

Зокрема розподілити додаткові бюджетні кошти та вирішити багато земельних питань. Два тижні поспіль вони не могли то кворум зібрати, то знайти спільну мову. Що ж вийшло у них цього разу – подробиці від команди п’ятдесят першого.
Цього разу кворум був. На початку зустрічі зареєструвалися вісімдесят сім депутатів. І одразу,без зайвих балачок, перейшли до голосування. З питаннями бюджету розібралися досить швидко. Майже одностайно підтримали, прийняли пакет бюджетних змін про збільшення фінансування лікарень міста, нарахування надбавки соцпрацівникам, а також компенсації з міського бюджету пільг за послуги ЖКГ учасникам Великої Вітчизняної війни, чорнобильцям, учасникам АТО та іншим пільговим категоріям.
Виділили гроші і на сферу ЖКГ: ремонт навчальних закладів та вуличне освітлення в Таромському. Попіклувалися і про тих, кому матеріальна допомога зараз вкрай необхідна.
Так, майже 3,8 млн. гривень спрямовано на придбання медикаментів в лікарні міста, 1,2 мільйона - на придбання продуктів харчування для лікарень, 429 000 - на підвищення зарплат медикам. Також закладені додаткові статті витрат на соціальні виплати та компенсації сім'ям загиблих учасників АТО, ветеранам війни, ліквідаторам ЧАЕС.
Рішенням цієї сесії у місті з’явилося ще два почесних громадянина Дніпропетровська. Такі звання депутати присвоїли Миколі Полякову – ректору ДНУ імені Олеся Гончара та Сергію Риженку – головному лікарю обласної клінічної лікарні імені Мечникова. Але земельні запитання  поклали край злагодженій роботі. Тут у багатьох виникали заперечення та прохання. Наприклад, були бажаючі бачити перед собою конкретні прізвища бійців АТО, яким земля надається. А ще, адреси, де ж саме знаходяться. Аби ці ділянки знайшли справжніх господарів.
Довго з’ясовували, чи ж не мають землі зараз господарів. Боялися, що потім право власності на них військовослужбовцям доведеться виборювати через суд. Та врешті решт і за ці питання проголосували позитивно. Після того, як з порядком денним завершили працювати не припинили. Депутатські запити посипалися один за одним. Наприклад, у Дніпропетровську вже мають діяти нові тарифи на транспорт.
Депутати хочуть проконтролювати, скільки ж грошей беруть водії маршруток з людей.
Багатьох депутатів непокоїло, що у питанні бюджету оминули виділення коштів на ремонти житлових будинків та підготовку їх до опалювального сезону. Після довгих обговорень компроміс знайшли.
Спочатку це питання ретельно підготують і вже скоро зберуться на позачергову сесію. Тоді і
розподілять кошти на ремонт дірявих дахів, опалювальних систем та встановлення лічильників на теплопостачання в багатоквартирних будинках.