четвер, 24 вересня 2015 р.

GIZ в Дніпропетровську. ( відео )

Європейські гості дізнавалися чи вміють дніпропетровці заощаджувати енергію? Як виявилося - вміють. І до того ж доволі непогано. Дніпропетровська обласна рада оприлюднила результати енергозаощажувальних заходів та  спільні з німцями проекти з енергоефективності.
Зростання цін на енергоносії змушує українців замислюватися над пошуком шляхів заощадження. Ледь не в кожному багатоквартирному буинку можна побачити утеплені стіни, хтось встановлює автономне опалення чи сучасні метало - пластикові вікна. Тож, енергоефективні проекти, що заощаджують наші з вами кошти - актуальні, як ніколи. На цьому наголосив голова Дніпропетровської облради Євген Удод. Чим більш поширеними будуть ці проекти - тим більше ресурсів зекономить Дніпропетровщина. А це призведе до зниження тарифів по регіону. Наразі, найбільш успішним є впроваджений менше року тому онлайн - моніторинг енергозатрат. На сьогодні він працює в більш ніж двохстах комунальних закладах області. І за неповний рік такий жорсткий контроль енергозатрат дозволив заощаджити кругленьку суму з бюджетних коштів.
Першочергово переобладнання відбудеться у 6 медичних закладах дніпропетровщини. Тендери вже відбулися, а етап проектування наразі на фінальній стадії. Тож, через місяць - два можна буде ознайомитися із планами оновлених лікарень області.
Такою співпрацею залишилися задоволені і представники GIZ. Разом із нашими спеціалістами закордонні експерти оглянули мед.заклади і проекти їхньої модернізації цілком влаштовують європейських гостей.
Та найцікавішим проектом поки залиашється модернізація одного з житлових будинків Дніпропетровська. Над його реалізацією представники облради працювали спільно з експертами GIZ, фінансові питання також розділили на обидві країни.
Як показує практика Дніпрпетровськ і справді швидко вчиться економити. Тож, впровадження енергоефетивних проектів цілком виправдане і дозволить регіону швидко розвиватися аби стати на один рівень із Будапештом, Віднем чи Берліном.