понеділок, 14 вересня 2015 р.

Дніпропетровськ потопає в смітті. ( відео )

Городяни вже звикли до таких неєвропейських стандартів, як стихійні звалища та смітники прямо посеред міста. На Калінінському провулку в таких умовах люди живуть вже більше восьми років. Як не боролися з антисанітарією та чиновниками – а прибрати сміттєві гори не вдається.
У цьому районі і банки, і ринки, і навіть дитяча поліклініка. Але вже ж справжня родзинка Калінінського спуску цей багаторічний смітник.
Тут цілі мішки різного брухту і шикарне амбре навколо. Часті жителі цього смітника безхатні тварини та люди. Все це асорті зустрічає і мешканців Дніпропетровська, і гостей міста. Адже територіально вся ця краса знаходиться біля центрального  та залізничного автовокзалів. Поруч – два ринки, саме вони за словами жителів і забезпечують такі гори відходів. Катерина, ділиться, живе на цій вулиці вже давно і весь цей час картина тут не змінюється.
Ось так одного разу обходила смітник і пані Інна. Діватися було нікуди, розповідає жінка – вийшла на проїжджу частину. Так і сталася аварія. Вона не перша, хто ставав жертвою двостороннього руху на цій вузенькій, а через сміття ще більш небезпечній вулиці. Тож прикладала багато зусиль, аби міська влада проблему усунула. Результат нульовий.
Вже в печінках сидить цей смітник і студентам, які щодня ходять на навчання, адже трохи вище від нього два коледжі. Також набрид він тим, хто працює поруч.
Сміттєперевізники  діляться, насправді такі проблемні місця є у кожному районі, який компанія обслуговує. Біля кожного ринку можна зустріти схожий смітник. Але вивозити його вони не мусять, адже договори підприємці з компанією не укладали. Тож сміттєперевізникам  залишається лише час від часу прибирати відходи за власним кошом та писати листи до міських служб, сподіваючись на підтримку.
У міській раді ситуацію бачать з іншого боку. Відповідальним за це сміття вважають господаря території, де воно знаходиться. А райвиконкоми повинні змусити його прибирати. Смітять же на думку чиновників самі люди. Мовляв, немає культури, тому мають те, на що заслуговують.
Нас запевнили, ці смітники прибиратимуть, як і раніше. Тобто за графіком і в запланованому об’сязі. Тож звалище обіцяє жити довго. А вирішення проблеми чиновники бачать в роз’яснювальній роботі. Кажуть, потрібно пояснити людям, що кидати сміття на вулиці погано. Саме це на їх думку і допоможе мешканцям цього району, які роками труяться шкідливими речовинами відходів, що гниють.