понеділок, 7 вересня 2015 р.

Свято національної єдності та українського колориту. ( відео )

У Петриківці пройшов щорічний фестиваль народної творчості. Традиційно «Петриківський дивоцвіт» відзначають першої суботи осені. Цьогоріч основою фестивалю став ярмарок народних виробів. На святі побували й мої колеги.
Крім відомого на увесь світ петриківського розпису тут є ще чимало цікавого. Похизуватися своїми виробами, ляльками, посудом та національним одягом зібралися кращі умільці Дніпропетровщини. Місцеві майстри  народної творчості наперебій діляться своїми здобутками.
Серед них й пані Олена. Вони виросла у сім’ї художників, тож малювати почала ще з раннього дитинства. Жінка говорить петриківський розпис для неї не хобі чи робота. Це - життя. Кожен виріб на її імпровізованому прилавку – справжній витвір мистецтва. До свята жінка готувалася майже рік. Говорить процес створення такого посуду дуже клопіткий.
Це цілий процес, який займає не один день. До кожного виробу свій підхід. Кожен виріб, коли в нього вкладаєш душу, то любиш кожен виріб по своєму. И хочеться. Що люди оцінили  і хотіли мати такий виріб у себе вдома.
Вже традиційно у рамках фестивалю встановили новий рекорд України. Цьогоріч учні петриківського професійного - технічного училища розмалювали найбільший в Україні рогач. Національним розписом  його прикрасили спеціально до свята «петриківський дивоцвіт». Для втілення такої ідеї у життя майстрам знадобилося всього два тижні.
сім’єю на свято приїхав й радник голови облдержадміністрації. Гліб Пригунов впевнений саме Петриківка стала колискою української культури. А такі заходи, як цей фестиваль, наближають людей до народної творчості.
Про дозвілля гостей на святі подбали кращі вокальні та танцювальні колективи області. А також на майстер класі з петриківського розпису кожен бажаючий міг спробувати себе у ролі художника.