четвер, 10 вересня 2015 р.

Нові часи потребують нових керівників. ( відео )

Децентралізація влади надасть більше повноважень міським та селищним головам. Але вони, в свою чергу, повинні мати необхідний багаж знань та інструментів, аби раціонально користуватися своєю владою. Тож, проект – «Ефективний лідер», розроблений Україною спільно із Німеччиною є дуже актуальним.
Вже незабаром на Дніпропетровщині розпочнуться місцеві вибори і до керма населених пунктів стануть депутати нового формату. Адже, курс на децентралізацію  докорінно змінює основи виконавчої влади. Тож, міським та селищним головам доведеться бути першопрохідцями на теренах оновленої політичної арени. Пошук правильних рішень не завжди вдається з першої спроби. Тож, депутати проходитимуть курси підвищення кваліфікації, що розпочнуться як раз після виборчої кампанії.
Курс «Ефективний лідер» базується на досвіді баварських муніципалітетів та враховує проблематику і потреби управлінців Дніпропетровщини. Проект розробляли спільними зусиллями впродовж півроку і зараз він вже на заключному етапі. Однак, це не означає завершення міжнародної співпраці, - каже Даніель Зайберлінг.  Це - лише старт для майбутніх проектів. Масштабніших та досконаліших.
Саме такий освітній підхід до керівництва в Україні стане основоположним у становленні сучасної, розвиненої держави, вважають експерти. І майбутня децентралізація влади дозволить на місцях вирішувати проблеми громади. Без втручання різних законів, які, іноді, лише йдуть всупереч  один одному. Тож, під час розробки проекту, враховувалися особливості різних громад. Від сільських проблем до питань, які виникають перед міською владою. Відтак, майбутні мери отримають знання, що допоможуть ефективному управлінню в майбутньому.
Тож, населення і самі депутати зможуть порівняти рівень роботи старої влади та керівників нового формату. Самі ж, організатори проекту та представники влади сподіваються, що депутати, які підвищать свій професіоналізм та кваліфікацію стануть справжніми лідерами своїх громад.