середа, 23 вересня 2015 р.

Щороку останньої неділі вересня відзначають всесвітній день серця. ( відео )

Мета цього заходу – поширити серед людей інформацію щодо серцево-судинних захворювань та ініціювати профілактичні або лікувальні заходи. Як убезпечити власне здоров*я та не потрапити до групи ризику з найстрашніших захворювань серця – дивіться далі.
Щорічно серцево-судинні захворювання забирають більше 17 мільйонів людських життів по всьому світу. В Україні вмирає близько 67 відсотків хронічно хворих пацієнтів. Фахівці впевнені, така сумна статистика існує через те, що люди звертаються до лікарень занадто пізно.
Один з характерних сигналів того, що потрібно терміново звернутися до лікаря – стискаючий біль у серці. Але навіть якщо ознак хвороби  не було – ви можете знаходитися у групі ризику. До неї відноситься чи не більша частина українців. Для того, щоб уникнути серцевих захворювань та не потрапити у групу ризику  фахівці рекомендують в першу чергу позбавитися від шкідливих звичок, зменшити кількість солоної їжі та слідкувати за вагою. Але, підкреслює кардіолог, головне – це активний спосіб життя.
Перевірити власне здоров*я на наявність серцево-судинних захворювань можна абсолютно безкоштовно. Для цього потрібно звернутися до будь-якої лікарні та здати необхідні аналізи.