середа, 23 вересня 2015 р.

Життя спочатку. ( відео )

Вони повернулися зі Сходу України та вчаться жити мирним життям. Для учасників бойових дій держава створила низку програм з реабілітації та соціального захисту. Зокрема колишні бійці тепер зможуть безкоштовно опанувати нову для себе професію. Більше про програми реабілітації для військовослужбовців знають наші журналісти.
Наразі до Дніпропетровської області повернулося близько 6 тисяч демобілізованих військовослужбовців. Всі вони потребують соціального захисту та реабілітації. Вже зараз держава впроваджує нові програми для наших хлопців. Ці проекти допоможуть колишнім бійцям навчитися жити звичайним життям.
В установу соціального захисту населення учасник бойових дій має паво звернутися за професійною реабілітацією. І якщо наприклад,він хоче проти курси на водія,ми заключамо договір з установою, яка буд надавати цю послугу, оплачуємо і він проходить.
Опанувати цікаві для себе та затребувані на ринку праці професії військовослужбовці зможуть безкоштовно. А одразу по закінченню навчання, хлопців чекатимуть на новому місці роботи. Координатор центру допомоги учасникам АТО, Наталія Шуліка розповідає, особливою популярністю користуються професія електрогазозварника та оператора з обробки інформації програмного забезпечення.
За рахунок держави демобілізовані бійці зможуть не тільки вчитися, але й відпочивати. Наразі вже більше 500 воїнів отримали путівку за рахунок держ та місцевих бюджетів, а також спонсорських коштів. Відпочити безкоштовно зможуть всі демобілізовані військовослужбовці.
Більше про пільги та навчальні програми демобілізовані бійці можуть дізнатися в місцевих органах самоврядування. Там військовослужбовців закликають скористатися можливістю та почати нове життя за допомогою держави.