середа, 30 вересня 2015 р.

Обмінюємося досвідом із Європою. ( відео )

В рамках угоди про співробітництво Національного гірничого університету та Фрайберзьскої гірничої академії у Дніпропетровську відбувся день студентського самоврядування. Українські та Німецькі гірники мали змогу обмінятися знаннями, ідеями та показати один одному звичаї своєї країни. Як це було – дивіться далі.
Привітати делегацію із Німеччини зібралися майже всі студенти Гірничого. Гості з Фрайбергу з  задоволенням розповіли про своє навчання та життя. На думку дніпропетровців воно кардинально відрізняється від українського. Дніпропетровська молодь не тільки уважно слухала іноземних гостей, багато хто ставив свої питання.
Питання дніпропетровці ставили не просто із цікавості – багато хто планує набратися досвіду у Німеччині. І Фрайберзька академія дає таку можливість – запрошує кращих студентів у гості.
Не тільки дніпропетровці зацікавилися структурою іноземного студентського самоврядування – гостям з Німеччини теж до вподоби українські порядки. Дещо з цього планують втілити і у Фрайберзькій гірничий академії.
У Німеччині студенти самі повинні добувати собі грошу, а в Україні про це дбає університет. Студентська раду тут в Україні більш захищена.
У німців була нагода ознайомитись з українськими звичаями та  місцевими краєвидами. Показати своє національне побажали і гості.  Одразу після зібрання в університеті на дніпропетровських гірників чекав сюрприз – запрошення на традиційну німецьку вечірку. На гуляння завітали всі бажаючі. Гості веселилися та на повну демонстрували свої таланти. Танцмайданчик зібрав як і молодь, так і керівництво гірничого університету.
Із таким самим запалом представники Німеччини планують провести ще кілька днів, які проведуть у Дніпропетровську. А потім – зворотній візит, десяток кращих студентів гірників поїдуть до Фрайбергу. Там у них буде нагода продемонструвати свої таланти: представити українську культуру та національні традиції.