середа, 2 вересня 2015 р.

Гривня святкує День народження. ( відео )

Другого серпня українській валюті виповнилося 19 років. За цей час вона пережила чималі зміни у зовнішньому вигляді, багато підйомів та падінь відносно долара. Як жила ці роки національна валюта – дивіться далі у сюжеті.
Зараз гривня – національна  валюта.  Дві, десять, або навіть п’ятсот гривень зустрічаються у гаманці чи не кожного мешканця нашої країни. Але так було не завжди. Сучасні українські гроші з`явилися 2 вересня 1996 року, саме тоді розпочався обмін карбованців на вже звичні нам купюри. Ольга Миколаївна – одна з тих, хто добре пам`ятає події того часу. Каже, співвідношення тодішньої валюти до сучасної було не вигідним, при обміні люди втрачали свої гроші. Над українцями панувала паніка.
Самій жінці пощастило більше ніж іншим, розповідає, грошей вона не втратила.
Подальше життя українських грошей трішки заспокоїло наших співвітчизників  – курс був більш-менш стабільним, а загальна паніка вщухла. За 19 років міжнародний фінансовий банк двічі визнавав гривню найгарнішою валютою у світі. Але не дивлячись на такі досягнення, дніпропетровцям є за що критикувати наші гроші.
Сильна, незалежна, та стабільна – саме такою бажають бачити національні гроші дніпропетровці. Але зазначають, такі досягнення уявляють тільки у спокійній, мирній країні. Тож пропонують почати вдосконалювати гривню саме з цього.