четвер, 3 вересня 2015 р.

Якщо люди не йдуть до лікарні – лікарня йде до людей. ( відео )

Переселенці з Донбасу, які проживають у Дніпропетровську можуть безкоштовно пройти медогляд. Таку можливість їм надали громадські організації міста. Де саме приймають біженців зі Сходу – дізнавалися мої колеги.
Дніпропетровщина – один з регіонів – лідерів за кількістю внутрішньопереміщенних осіб з Донецької та Луганської областей. Переселенці не завжди можуть слідкувати за станом свого здоров’я та вчасно перевірятися у лікарів. Тож, представники громадських організацій не залишилися осторонь та взялися вирішити цю проблему. До модульного містечка на Лівобережному -3 прибув справжній пересувний медичний центр. Протягом двох днів професійні лікарі – консультанти  та спеціальне обладнання перевірятимуть здоров’я біженців.
Більшість людей ставляться до лікарів із острахом і приходять на прийом коли вже стане зовсім зле. Та сьогодні ситуація геть інакша. В якості, такого собі, мотиватора виступає продуктовий набір. Тож, переселенці не просто можуть поцікавитися станом свого здоров’я, а й безкоштовно отримати такі необхідні їм продукти. Враховуючи, що багато біженців не можуть знайти собі роботу – кращого заохочення годі й шукати. Жителі містечка вирішили таку можливість не втрачати і з самого ранку пересувна поліклініка працює практично без зупинок.
Завдяки цій акції переселенці можуть безкоштовно зробити флюорографію і перевіритись на ВІЛ, Гепатит Ц та легеневі захворювання.  медики планують перевірити усіх жителів модульного містечка. Їх наразі більше 300. Скоріш за все їм вдасться досягти своєї мети. Адже лише за перші 5 годин станом свого здоров’я поцікавилися  майже 80 біженців.
І переселенці, і організатори вважають, що такі заходи необхідні. Адже зі здоров’ям не шуткують. Тож,  не обмежуватимуться лише одним модульним містечком, а і надалі допомагатимуть людям, які не мають можливості своєчасно відвідувати лікарів.