пʼятниця, 25 вересня 2015 р.

В Україні збільшили прожитковий мінімум та мінімально заробітну платню. ( відео )

Сталося це навіть раніше, ніж планували у Києві. Вже з вересня українці отримуватимуть нові суми. Чи стануть люди жити краще? Відповідь на це питання шукала і наша знімальна група.
Вісімнадцятого вересня президент підписав указ «про внесення змін в держбюджет на дві тисячі п’ятнадцятий рік». У ньому зазначалося, що прожитковий мінімум та заробітна платня, а також різні соціальні виплати та пенсії будуть збільшені. Мінімальна зарплатня, наприклад, зросла на сто п’ятдесят гривень. А прожитковий мінімум тепер становить – тисячу триста тридцять. Чи зміниться з новими цифрами життя людей?  Чи стане легше тим, хто отримує мінімальну заробітну платню? Дніпропетровці вже мають власну думку з цього приводу.
Фахівці ж зазначають, радіти такій надбавці люди і не повинні. Адже цифри, про які йде мова зараз - розраховувалися ще в дві тисячі чотирнадцятому році. Тепер же вони зовсім не відповідають реаліям цін.
Тим часом збільшення заробітної платні яке, за словами експертів, людям життя не покращить, додасть коштів в кишені тих, хто і так отримує не мінімалку.
Також Михайло Кроповко зазначив, зі збільшенням виплат збільшується розмір і адміністративних штрафів, і адміністративних послуг. І поки в Україні люди змушені виживати за такі мізерні надходження  - у німеччині, наприклад,  на життя  люди витрачають лише сорок відсотків власних доходів . решту ж відкладають на забезпечення власного майбутнього та майбутнього своїх дітей.