четвер, 10 вересня 2015 р.

У Києві відбулося друге засідання ради регіонального розвитку під головуванням Петра Порошенка.( відео )

Президент говорив про переваги децентралізації та місцеві вибори, які в Україні заплановані на двадцять п’яте жовтня. Завітали на засідання і представники ЦВК та голова місії ОБСЄ в Україні. Також були присутні представники регіонів. Детальніше – далі в сюжеті.
Засідання ради регіонального розвитку президент України розпочав з питання децентралізації. Він наголосив, що радянську гіперцентралізовану систему давно потрібно забути, адже саме бед менеджмент – погана модель управління – це те в чому звинувачували Україну довгі двадцять чотири роки. Тепер же час стати країною прогресивною. Для цього потрібно, аби люди розуміли важливість та переваги децентралізації. Тому найближчим часом у суспільстві проводитиметься змістовна роз’яснювальна робота.
На місця передаються не тільки повноваження і фінансові ресурси в навісок до них йтиме і відповідальність – підкреслив Петро Порошенко. Тому контроль за посадовцями на місцях буде жорсткий. Аби першочергово важливі питання у своїх регіонах вирішували люди – потрібно провести чесні та відкриті вибори до місцевих органів влади.
Цього разу виборча система передбачає багато нових аспектів. Вибори мерів у містах з кількістю виборців понад дев’яносто тисяч пройдуть в два тури. Ще, серед кандидатів не менше тридцяти відсотків за європейською нормою складатимуть жінки.
Центральна виборча комісія вже приступила до підготовки необхідних нормативних документів щоб унормувати проведення всіх етапів виборчого процесу.
Арсен Аваков зазначив, що жодный політичний процес, в тому числі і виборчій – не вартий людських життів. Тому передбачили вже цілий план, як дотриматися правопорядку та створити середовище для адекватних виборів.