понеділок, 3 серпня 2015 р.

Щороку першої суботи серпня вшановують пам’ять козацького отамана Івана Сірка. ( відео )

Непереможний голова війська запорізького, справжній патріот та взірець для уподобання - таким Сірка згадує історія, і таким його бачать сучасні українці. Урочисто вшанувати пам*ять героя зібралося кілька сотень козаків та військовослужбовців. Приєдналися до них і наші журналісти.
Козацьке братсво - велике та могуче, а козацька сила, кажуть, непереможна. Кілька сотень справжніх богатирів зібралися біля села Капулівка. Із прапорами та шаблями, строєм та на конях козаки рушили до могили Івана Сірка щоб вшанувати пам’ять отамана. Біля монументу голови війська запорізького всім було що сказати.
Іван Сірко на думку присутніх  - взірець для уподобання. Справжній патріот та великий гетьман. Той, хто боровся за Батьківщину до останнього - саме такими є справжні  козаки.
І найменші українці виправдовують  ці сподівання - приймають посвяту у козацтво.
Урочиста частина закінчилася  традиційним покладанням квітів до пам’ятника та гімном України.
А після урочистостей - тим же строєм на співоче поле. Тут у хлопців таборування. Новоспечені козаки та вже досвідчені отамани збираються у полі аби  силою богатирською помірятись.
Спочатку  ситної козацької юшки поїли  а потім вже на поле - на довгоочікувані козацькі розваги. Тут показують свої вміння - і на шаблях б’ються, і батогами. Участь беруть  усі - від мала до велика. А отаман пропонує і глядачам навчитися справжнім козацьким хитрощам та поринути у таку рідну богатирську культуру.