четвер, 27 серпня 2015 р.

За кілька метрів від прірви. ( відео )

Черговий зсув ґрунту у Дніпропетровську виявили у парку Ленінського комсомолу. Величезна яма утворилась два тижні тому. Причиною став прорив зливної каналізації Південного машинобудівного заводу. Комунальники говорять сталося це не за один день, проблеми тут були й раніше.
Наразі життям людей нічого не загрожує. Місце обвалу загородили попереджувальною стрічкою.  Люди у парку гуляють рідко, а у багатоповерхівках, що поблизу ніхто не проживає. Та представники комунального підприємства наголосили, якщо  нічого не робити, то обвали продовжуватимуться та  невдовзі зарадити лиху буде складно. Вода не знає перешкод та руйнує все на своєму шляху. Це лише питання  часу.
А ось на території автопідприємства, що у Ленінському районі,  зсув ґрунту був більш масштабним. Він охопив ділянку близько п’ятисот кубометрів. Пошкоджені комунікації, що пов’язані з енергозабезпеченням міста та  водопостачанням житлового масиву Діївка.  Наразі ці інженерні мережі відновлені, а наслідки зсуву планують ліквідувати до першого листопада.
Причиною таких обвалів є не лише підвищення рівня ґрунтових вод. Також дає про себе знати вік інженерних комунікацій, що відповідають за тепло та водопостачання. Й це лише півбіди. Фінансування  на ліквідацію таких надзвичайних ситуацій завжди не вистачало. Та цього разу для того аби усунути наслідки зсуву на території цього автопідприємства, з місцевого бюджету виділили більше одного мільйону гривень. А ось скільки знадобиться на ліквідацію зсуву в парку Ленінського комсомолу фахівців зараз навіть не беруться.