середа, 12 серпня 2015 р.

Кількість нещасних випадків із дітьми стрімко росте.

Малеча падає з вікон, здобуває травми на дитячих майданчиках, та труїться лікарськими засобами. Тільки цього року в дніпропетровській обласній дитячій лікарні прийняли більше 60 таких пацієнтів. Більшість з них, за словами медиків, з вини батьків.
Дитячі гойдалки, рухомі ігри, та навіть власна домівка – несуть небезпеку для дітей. Особливо, якщо за малечею не наглядають дорослі. Статися може будь-що. Розповсюджена думка –  нещасний випадок. Втім медики впевнені – діти страждають за виною батьків.
Побачити, як зовсім маленькі діти гуляють без нагляду – вже звична для всіх річ. Залишають малюків самих вдома ще частіше. Олександр Львович працює дитячим лікарем вже не перший десяток років, каже, зазвичай ті, кого не контролюють батьки потрапляють до реанімації.
Таких ситуацій лікарі бачили  чимало, у дитячій лікарні вже мають свою статистику. Кажуть, серед так званих нещасних випадків лідирують отруєння та опіки кип’ятком.  То дитина тарілку гарячого супу на себе переверне, то сяде у каструлю з окропом.   Багато травмуються на дитячих майданчиках, а особливу увагу фахівці  просять звернути на вікна  багатоповерхівок.
Лікарів бентежить така ситуація, вони це називають спеціальним терміном - синдромом жорстокого  поводження із дітьми. Вважають, що неуважні батьки повинні бути покарані.
У пору літніх канікул кількість дитячих травм зростає – адже школярі проводять більше часу без нагляду. Майже кожного дня у реанімації з’являються нові пацієнти. Медики просять бути уважнішими до дітей, в іншому випадку  погрожують приводити міліцію прямо до лікарні.