понеділок, 31 серпня 2015 р.

Історична ревізія у Дніпропетровську. ( відео )

 Згідно з законом про декомунізаціювпродовж останніх трьох тижнів в місті працювала комісія з перейменування вулиць та районів міста. Громадські збори провели у восьми районах Дніпропетровська. Нові назви обирали чиновники та долучалися до дискусії й самі жителі.
Боротись з радянським минулим почали зі знесення пам’ятників Леніну, та на цьому не зупинилися. На черзі у Дніпропетровську й інші топонімічні зміни. Відтак з комуністичними назвами попрощаються близько 270 – ти вулиць та 8 районів міста.
З криками, сварками та колективним співом. Так пройшли громадські обговорення щодо перейменування вулиць та районів Дніпропетровська. За словами представників комісії явка громадян була досить високою. Проблему вони вбачають лише в тому, що склад присутніх був однобоким.
А ось щодо назви міста - історики, культурологи та літературознавці підготували можливі варіанти для перейменування. Серед фаворитів Дніпро, Дніпровськ, Дніпрослав та Січеслав. А на сайт міськради надійшло більше сорока пропозицій від небайдужих жителів міста. У виборі нових назв вулиць  городяни також активні.
Пропозиції поступають весь час. Тесть від мешканців самарського району, наприклад, поступила пропозиція загалом по 20 вулицям загальним списком. Можу сказати, що пропозицій до ста.
Вносити свої пропозиції жителі міста зможуть до жовтня цього року. Прийом заяв буде припинено за 20 днів до початку обговорення у депутатських комісіях.