пʼятниця, 7 серпня 2015 р.

Вогняна загроза лісам Дніпропетровщини. ( відео )

В області оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки. Адже, висока тепература та людська недбалість можуть призвести до жахливих наслідків. Тільки за поточний рік в регіоні сталося 78 лісових пожеж, що знищили майже 30 гектарів зелених насаджень. Такими темпами, вже скоро на Дніпропетровщині не залишиться жодного лісу. Як цьому протистоять надзвичайники?
Найвищий рівень пожежної небезпеки оголосили на Дніпропетровщині. Звучить – страшно. Проте, насправді ситуація не критична. Неуважність відпочиваючих разом із погодними умовами можуть швидко перетворити будь – яке зелене насадження на купу попелу. Однак, надзвичайники та лісові господаства кажуть: тримають ситуацію під контролем. Для цього користуються, як сучасними технологіями, так і старими, перевіреними методами.
За словами професіоналів, значно простіше і безпечніше попередити загоряння, аніж боротися із вогняною стихією. Тож, мешканцям Дніпропетровщини доведеться на певний час відмовитися від приготування шашлику на природі. Адже, облдержадміністрація суворо заборонила в’їзд до лісу, а тим більше розпал багаття. Особливу небезпеку становлять хвойні насадження. Порушників змусять оплачувати відчутні штрафи. Окрім цього, лісгоспи проводять низку профілактичних заходів: патрулюють території, риють протипожежні смуги та ведуть відеоспостереження.
Відтак, відповідальні за безпеку лісів наполегливо просять громадян бути пильними та обачними. Адже, жодні попереджувальні заходи не допоможуть при відвертому нехтуванні правилами пожежної безпеки.