понеділок, 31 серпня 2015 р.

Дніпропетровськ – волонтерська столиця України. ( відео )

Це стало можливим завдяки форуму – «Громадафест». Він об’єднав активістів з усієї  України. П’ять днів з 26 по 30 серпня волонтери мали змогу обговорити проблеми реабілітації та  соціально – економічної підтримки бійців та їх сімей. Громадафест - другий всеукраїнський форум волонтерів. Перший провели у стилиці. другий - у Дніпропетровську.
Вже більше року волонтери невпинно допомагають бійцям на Сході. Знайти теплі речі, передати їжу, купити бронежилети чи навіть техніку в цьому вони завжди перші.  Роботи у активістів вдосталь, тож відпочивати ніколи. А виділити час для того аби зустрітися з однодумцями й зовсім – не доступна розкіш. Та все ж це стало можливим завдяки Всеукраїнському форуму для волонтерів «Громадафест». Його організували для того аби не байдужі люди з усієї України мали змогу обмінятися досвідом та планами на майбутнє.
На всеукраїнському форумі на учасників чекали презентації нових проектів, круглі столи, безкоштовні майстер класи та виступи українських гуртів. За п’ять днів фесту вдалося обговорити питання медичної та психологічнії реабілітації бійців. Не залишили без уваги й проблеми переселенців та донорства. Більше сотні волонтерів підготували свої інтерактивні презентації. А ось за підтримки краматорських партнерів на базі форуму організували майстер клас з плетіння маскувальних сіток.
Наші відвідувачі сплели протягом роботи форуму 208 кв.м маскувальної сітки і при цьому навчилися це робити 430 осіб і 177 дітей брали у цьому участь ми самі вражені і дуже раді. 3.12
Загалом у громадафест взяло участь понад 350 волонтерів, активістів, та просто патріотів. Дніпропетровськ об’єднав людей з Харкова, Одеси, Закарпаття, Чехії, Німеччини та Литви. Долучилися до форумі й самі бійці. Хлопці приїхали на декілька днів, аби особисто подякувати своїм незмінним помічникам.
За словами учасників форуму такий вид співпраці волонтерів та представників облдержадміністрації був плідним. За результатами форуму готують нові спільні проекти.  Прийняли рішення, щодо створення реабілітаційного центру для бійців та їх сімей. Також планують запустити електронну службу крові. А ось волонтери, які презентували тут свої розробки військового спорядження, одягу та речейпершої необхідності заключили близько шістдесяти контрактів з новими замовниками.