четвер, 20 серпня 2015 р.

Лікування мистецтвом. ( відео )

У Дніпропетровську бійців реабілітують пензлем та фарбами. Спробували цю програму лише на деяких поранених, а потім вже почали впроваджувати масово. Бійці відволікаються та розслабляються і в той же час відкривають в собі нові таланти. Насолодитися їхніми картинами мала можливість і наша знімальна група.
Проект «Арт-терапія» для поранених чи колишніх бійців АТО проходить п’ятий місяць. За цей час немало людей скористалися можливістю і творчий талант проявити, і про здоров’я попіклуватися. Картин назбирали на цілу виставку, тож тепер оцінити ці шедеври можуть і всі відвідувачі центральної Дніпропетровської бібліотеки. Олександр, наприклад, намалював лише дві картини. Та й вони, ділиться хлопець, допомогли краще розібратися в собі. На одному витворі зобразив човна, а він для нього, як символ - готовий пристати до берега, тобто одружитися.
А ось Роман прийшов в себе після травми не так давно, тож ще не встиг намалювати щось для виставки. В АРТ-терапію вірить. Говорить, вони й самі використовували подібне у військовому шпиталі. За нагоди готовий долучитися до участі і в цьому проекті. В першу чергу хоче зобразити мир.
Наталя - працівник бібліотеки і говорить, що виставка подібної тематики проходить тут вдруге. Для бійців така творчість тільки на користь, впевнена жінка.
Організатор зазначає, більшість бійців до цього живописом не займалися. Та ці картини доказ – їм є чим поділитися та що сказати людям.
Виставка гостюватиме у бібліотеці аж до сьомого вересня. Всі бажаючі можуть відвідати її безкоштовно. А тим, хто не встигне – засмучуватися не варто. Адже вона не закриється, а просто помандрує далі, аби її побачили і відвідувачі інших закладів.