вівторок, 4 серпня 2015 р.

Дніпропетровськ – місто допомоги. ( відео )

З травня минулого року тисячі переселенців приїхали сюди в пошуках тимчасового прихистку. Багато з них в місто закохалися і вирішили залишитися назавжди. Та щоб облаштуватися на новому місці потрібно пройти чимало обов’язкових бюрократичних процедур та вирішити питання з працевлаштуванням. Хто і як допомагає цим людям далі в сюжеті.
З початку воєнних дій на Сході країни багато людей мусили покинути рідні населені пункти та почати життя наново. Дніпропропетровськ – регіон прилеглий до Донбасу, тому прийняв багато українців, які нині мають статус внутрішньо-переміщених осіб. Допомогу їм запропонували і благодійні фонди. Серед іншого потребували переселенці і юридичної консультації. Отримати її могли і особисто і в онлайн-режимі.
Аби жити повноцінним життям внутрішньо переміщені особи потребують нової роботи. Дніпропетровський регіон взяв на себе відповідальність і в цьому питанні. У обласному центрі зайнятості враховують побажання кожного. Та все ж першочергово пропонують вакансії, що відповідають освіті, досвіду та рівню зарплатні з останнього місця роботи того, хто звернувся до центру.
Зустрічаються й випадки, коли люди готові змінити рід діяльності. для них центрі передбачені курси з перепідготовки фахівців.  Підтримують тут і тих, хто готовий відкрити свій малий бізнес. Допомагають і фінансово і консультативно. А потім, ще пів року супроводжують та координують.
Дехто, хто стає на облік у центрі зайнятості та отримує виплати не має особливого бажання одразу ж повернутися до роботи. Тому одне з завдань фахівців - мотивація до праці тимчасово безробітних осіб. Пані Раїса підкреслює, лише один відсоток з тих, хто зареєстрований в центрі – внутрішньо-перемішені особи. Всі ж інші, звичайні люди, які з тієї чи іншої причини змушені шукати підтримки держави.