понеділок, 3 серпня 2015 р.

Гривня укріплюється. ( відео )

Міф чи реальність?
Усі ми знаємо, що впродовж минулого року курс національної валюти систематично знижувався. Однак, минулого тижня гривня не тільки припинила своє падіння, а навіть трохи підросла. Із чим це було пов’язано дізналася наша знімальна група.
Долар ще не по 8, але вже і не по 28. Кінець липня українці запам’ятають через давно забуте явище – курс гривні перестав падати. Ще більше емоцій виклакав незначний ріст національної валюти. Що ж сприяло таким «дивам»? Провідні економісти Дніпропетровщини знайшли відповіді. На їхню думку було декілька факторів. Спекулянти, в очікуванні чергового траншу від МВФ, випустили валюту на вільний ринок. Так само зробили і експортери. Однак, не обійшлося і без впливу НБУ.
Що ж до подальшого розвитку подій- погляди розділилися. Володимир Косюга вважає, що транш траншем, а енергоносії для опалювального сезону закупати треба. А відтак, замість укріплення золото- валютного фонду гроші від МВФ підуть на придбання газу.
За словами  Михайла Кропивка, така ситуація склалася через, те що збереглися необхідні об’єми виробництва у потрібих сферах. Відтак, за умови, що зростання гривні використають на розвиток внутрішніх програм- економіка України зростатиме.