середа, 12 серпня 2015 р.

Місця для паркування – немов гриби після дощу.

З кожним днем їх дедалі більшає. Біля супермаркетів, торгівельно-розважальних центрів – усюди. Сотні людей , кожного дня залишають свої автівки на таких майданчиках  та платять за це чималі гроші і навіть не цікавляться, чи законна така парковка.  Як не потрапити до лап шахраїв та не спонсорувати любителів легкої наживи – дізнавались мої колеги.
Хочеш припаркувати  свого залізного коня – плати! У іншому випадку – тобі доведеться шукати вільне місце, якого вдень у центрі просто немає.  З такою проблемою  стикається більшість дніпропетровських водіїв. Тільки встигай гроші з кишені витягати.  Хто не бажає витрачати зайві кошти – імпровізують на ходу – ставлять автомобілі де заманеться. Водії обурені , мовляв, мало того, що здирають гроші, та й кожний бордюр  парковкою називають. За словами автовласників  - більшість із них незаконні.  Паркувальних талонів не видають, тож – гроші вилітають у повітря.
Перевірити на чесність ми вирішили один із найвідоміших паркувальних майданчиків Дніпропетровська. Але , щойно  працівники побачили камеру –  одразу ж розбіглись хто куди. Чи то вони  занадто сором’язливі , чи є що приховувати. У будь-якому випадку -  поспілкуватись із ними нам не вдалось. Натомість юристи роз’яснюють  ситуацію. В першу чергу – паркувальник повинен мати при собі жилетку, бейдж із назвою фірми, та касовий апарат. У іншому випадку - грошей з вас вони вимагати не мають  ніякого права. А  перевірити, чи законна така парковка, дуже легко.
Про працівників підприємства інформацію теж доволі просто отримати. У тому ж випадку, якщо він відмовляється надавати вам паркувальний талон – не поспішайте давати йому гроші.
І пам’ятайте, поспіх поспіхом, але варто дивитись: де ви паркуєтесь , та кому ви віддаєте свої гроші. Бо платню з вас за місце здеруть, а ось відповідальність за ваш автомобіль ніхто не нестиме.