неділя, 16 серпня 2015 р.

Перші територіальні громади у Дніпропетровській області офіційно затверджено.

На черговій сесії облради їх підтримали більшість депутатів. Наш регіон один з перший, хто так жваво зайнявся питанням децентралізації. Тепер громади вже почнуть отримувати преференції та самі вирішувати як заробити грощі та на що їх витратити. Про деталі пленарного засідання  обласної ради розповість Юлія Шевченко.
На тридцять третій сесії дніпропетровської обласної ради прийняли ряд важливих рішень. Серед них – сформували десять територіальних громад.
Більшість депутатів підтримала всі питання порядку денного. Велика частина з них і була присвячена децентралізації.  до сесійної зали завітали  і представники перших сформованих громад. Роповідають, до такого важливого кроку готувалися довго. Розглядали всі можливі ризики та вигоди, проводили багато роз’яснювальних робіт спочатку для депутатів, а вже потім і для населення.
Депутати важливість децентралізації розуміють, тож навіть в обговорення не заглиблювалися. Як результат – наш регіон перший пішов на такий важливий крок, як об’єднання в територіальні громади. Вони вже можуть очікувати нових преференцій. Перші будуть йти саме з обласного бюджету.
Фінансисти підрахували, а депутати озвучили: з об’єднанням нових територіальних громад об’єм фінансових ресурсів збільшиться в два, два з половиною рази. Сто вісімдесят три мільйони гривень планують віддати на громади від фонду регіонального розвитку. А ще є третій, але не менш важливий вид преференцій.
Крім того депутати схвалили звернення Дніпропетровської облради до Президента, Прем’єр-міністра та голови верховної ради України, щодо проведення місцевих референдумів. Адже вважають що влада може функціонувати лише якщо у прийнятті важливих рішень братимуть участь і самосвідомі громади.