понеділок, 3 серпня 2015 р.

85 років – політ нормальний. ( відео )

Другого серпня в Україні відзначили ювілейний день повітряно - десантних військ. Крилата піхота завжди перша у гарячих точках й святкує, як правило, з розмахом. Та цього року у Дніпропетровську блакитні берети відзначили своє професійно свято скромно. В першу чергу вшанували хвилиною мовчання пам'ять десантників, які віддали своє життя виконуючи військовий обов*язок.
Десантником стають раз і на все життя. Цих людей об’єднує не спільний колір беретів та тільняшки, а нестримне бажання підкорити небо. Цього року день високомобільних десантних військ розпочали традиційно біля пам’ятника Василю Маргелову під гімн України.
Ветерани десантної служби та молоде покоління вшанували пам'ять загиблих побратимів. Юрій говорить, що цього року свято набуло нового сенсу. Війна на Сході України змінила звичаї. Сьогодні вже молодому поколінню є кого пом’янути хвилиною мовчання. Чоловік згодує побратима, який 30 –го червня розбився під Шахтарськом. Та все ж таки свято ніхто не відміняв, і це  ще один привід зібратися разом зі старими друзями.
А ось для Василя Міщенка це свято - як початок нового життя. Він пройшов Іловайськ, полон, а після чергового обстрілу його записали до двохсотих. Дружина говорить в смерть чоловіка не вірила до останнього та продовжувала пошуки. Й ось він живий стоїть поруч.  
Хвилиною мовчання вшанували пам'ять десантників, які у різний час, віддали своє життя виконуючи військовий  обов’язок. А згадати є кого. Тільки за останній півтора року  25-а окрема повітряно – десантна бригада втратила 129 військових. Тут згадали кожного та після цього до ніг батька ВДВ всі бажаючі поклали квіти та вінки.
Десантники впевнені небо може прийняти кожного та воно не пробачає помилОк. Найменша похибка може коштувати життя . Й служба  у ПДВ це в першу чергу – відповідальність. Тому й девіз крилатої піхоти відповідний.