середа, 8 липня 2015 р.

У цих дітей уражена нервова система.

Їм складно розмовляти та концентрувати свою увагу. Але творчості це не заважає.
У Дніпропетровську презентували перший український мультиплікаційний фільм, створений аутистами. Керівники центру допомоги дітям з аутизмом розповіли, як іхні вихованці створювали казку про глечик.
Жили були два глечика. Один цілий, інший із тріщинкою… Ось так починається притча, яку керівники центру допомоги дітям-аутистам взяли за основу мультфільму. Коли пані Ірина прочитала цю казку, розповідає, – одразу зрозуміла - це те, що потрібно. Вона і сама мати особливої дитини, тому знає як зацікавити малчечу.
Знімальний процес був складний, але цікавий, кажуть режисери. Кількахвилинний мультфільм знімали не один тиждень, озвучення кожного герою тривало майже по пів години. Але ніхто і не чекав, що буде легко.
Всупереч хворобі, діти проявили себе активно. Вони захоплено малювали, ліпили декорації, та долучались до інших робочіх процесів. Все, що планували – втілили у життя, кажуть, вийшло навіть краще ніж очікували.
Загалом роботою залишилися завдоволені всі. І діти і дорослі. Спеціалісти центру допомоги дітям аутистам планують і надалі знімати мультфільми, і можливо це стане новою методикою розвитку особливих дітей.