понеділок, 13 липня 2015 р.

Як гриби після дощу - кожного року стихійних ринків у Дніпропетровську все більшає. ( відео )

 Сьогодні вони вже стали невід’ємною частиною міста. Через такі торгівельні павільйони  проспекти, сквери  та бульвари міста перетворилися на суцільний базар. Чому та як варто боротися з такими продавцями дізнавалися мої колеги.
Овочі, фрукти та риба просто неба. У Дніпропетровську стихійні ринки вже не рідкість.  Майже на кожному житловому масиві є точки нелегальної торгівлі.  Продукти тут не проходять контролю якості, тому для здоров’я вони небезпечні.
Маргарити Зотова, заступник директора департаменту агропромислового комплексу, розвитку сільських територій та ринкового середовища облдержадміністрації.
Жителі міста також не підтримують  такий нелегальний бізнес. Так, продукти тут дешеві, та це говорять єдиний плюс. Найбільше страждають мешканці прилеглих будинків. Вони  проти такого сусідства.  постійний шум та сміття під  вікнами, скаржаться, вже набрид.
Через такі імпровізовані прилавки  пустує половина місць на офіційних ринках . Штраф за незаконний продаж - 170 грн. Та й це продавців не лякає. Більшість з них говорять - реалізовувати свій товар на ринку для них не вигідно.
Виявляти і ліквідовувати стихійну торгівлю – функція дільничного інспектора. Та попри це не варто забувати, що відповідальність за подібні торгівельні павільйони  несуть й самі покупці. Як говорять є попит буде й пропозиція. Тож боротися за благоустрій Дніпропетровська варто лише спільними силами.