вівторок, 7 липня 2015 р.

Ворожити на судженого,купатися у воді з мавками та знайти квітучий папоротник – у цю ніч можливо було все.

За традицією з 6 на 7 липня українці відзначають свято Івана Купала – час, коли відбуваються дива та збуваються бажання. Цьогоріч відзначали Івана Купала на Воронцовському пляжі. За народними гуляннями спостерігали і наші журналісти.
На гуляння зібралися сотні людей. Більшість дівчат – у національних костюмах.  За традицією, на свято вони  збирають польові трави та квіти -  плетуть вінки. Зверху на них ставлять  свічки та відпускають  у  воду. Якщо вінок попливе далеко – то дівчина найближчим часом вдало вийде заміж. Не попливе – не вийде. А якщо вінок потоне – то дівчина відьма. Олександра теж вірить у повір’я. На святі вона із донькою, дива чекають  обидві - вперше прийшли поворожити на суджених.
Чого тільки не було на святі – народні танці, конкурси, традиційні купання.  Здавалося, ніби зібралася одна велика сім’я. Зацікавилися дніпропетровськими гуляннями і гості  з інших міст та країн, зокрема молодь з міжнародного літнього університету.
Студенти літнього університету їздять по різним країнам та вивчають традиції та звичаї народів світу. Святкування Івана Купала прийшлось їм до душі: хлопці робили  опудала, а дівчата плели вінки. Ганна залюбки вчить іноземних гостей такій справі.  Вінки вона плете з дитинства, виходить гарно.
Тим часом на пляжі  вже стемніло. Сутінки.  Почали розпалювати величезні багаття. Через них по черзі  стрибали хлопці та дівчата, а закохані пари долали вогонь разом. За легендою кожен, хто не побоявся полум’я    - наступний рік проживе здоровим та багатим, а якщо стрибнув із другою половинкою  – то проживуть вони разом усе життя.