вівторок, 7 липня 2015 р.

Останнім часом референдум у Греції у всіх на слуху.

А враховуючи, що в Україні схоже становище – можна провести певні паралелі. Чи може вплинути на нашу державу грецька криза? Чого очікувати українцям в найближчому майбутньому? Цікаві думки експертів з цього приводу.
Довгих 5 років Європейський Союз вкладав гроші в розвиток економіки Греції. Проте, всі зусилля виявились марним. Безграмотний  підхід тамошніх політиків перетворив цей процес на вливання фінансів до чорної діри. На сьогодні греки мають борг у розмірі 327 мільярдів євро. Яким чином цю проблему вирішуватиме країна, економіка якої на 81% існує за рахунок туристичних послуг – невідомо.
Як показує досвід Португалії, Ірландії та Іспанії у греків достатньо шансів пережити кризу за рахунок жорсткої економії. Не вдалося. Через грецьку кризу європейський фінансовий ринок зазнає збитків.  Це в свою чергу залишить відбиток і на українській економіці.
На думку фінансистів на Грецію очікує 2 варіанти розвитку подій. Або країну показово покарають, або ж ЄС погодиться на перемовини та зробить певні послаблення. А враховуючи подібність ситуації – на Україну чекає аналогічний сценарій. Тож, керманичам нашої країни вкрай важливо  взяти до уваги грецький досвід і не повторювати чужих помилок.