пʼятниця, 3 липня 2015 р.

Проблема технологічного навантаження та забруднення річок потребує нагального вирішення. ( відео )

Його знайшли у Дніпропетровському аграрно – економічному університеті.
Тут запустили першу у Придніпровському регіоні – установку замкнутого водопостачання. Її створили для поліпшення екологічної ситуації Дніпровського водосховища та розширення рибного різноманіття. Та більше того така установка це можливість розпочати власний бізнес по вирощуванню делікатесів, таких як креветки, устриці та мідії.
Придніпровський регіон багатий на водні ресурси та всі вони потребують відновлення. Молоді спеціалісти кафедри водних біоресурсів та аквакультур майже рік працювали над розробкою цього експериментального проекту, головна мета якого – розширення рибного різноманіття та
покращення екологічної ситуації водойм.
Таку установку замкнутого водопостачання в нашому регіоні запустили вперше. До початку
експерименту провели ряд досліджень. Зробили контрольні проби якості води. Та лише після цього до басейну запускають експериментальну партію риби.
Марія Стась аспірант кафедри водних біоресурсів та аквакультури Агро-економічного університету.
Як це не дивно в умовах лабораторії овочі вирощують сумісно з рибою.  Ця конструкція призначена для рослин, що ростуть на водному субстраті. Ці помідори та листя салату живляться продуктами життєдіяльності риб.  Науковці зазначають особливість такого врожаю в тому, що всі продукти – є екологічно чистими й безпечними. Та зупинятися на досягнутому вони не планують.
Молоді спеціалісти впевнені  за  державної підтримки такі установки розвиватимуть у Дніпропетровську виробництво продукції екологічно чистої риби та овочів, що будуть доступними для широкого кола споживачів. А поки такі експерименти розвиваються лише у невеликій лабораторії.  Також вчені сподіваються, що вже цієї осені вони зможуть поповнити підводний світ Дніпра новими мешканцями.