пʼятниця, 24 липня 2015 р.

У Дніпропетровську чергове перейменування. ( відео )

 Історики пропонують два варіанти для нового імені  центрального проспекту  Карла Маркса. Д. Яворницький проти О. Поля. Чиє їм’я носитиме центральна магістраль  міста  дізнавалися наші кореспонденти.
У двадцятому столітті його називали сепаратистом адже письменник відділяв історію козацтва від загальноросійської. Сьогодні ж іменем Дмитра Яворницького планують назвати центральний проспект. Тут розмістився музей та пам’ятник письменнику, на думку експертів саме його кандидатура є найкращою. Більше того, історики впевнені Дмитро Іванович – є прикладом духовності та культури нашого краю.
А ось опоненти  переконані – в першу чергу варто звернути увагу саме на індустріальний розвиток міста. А цим ми завдячуємо Олександру Полю. Почесному громадянину Дніпропетровська та успішному підприємцю, який поклав початок розвитку промисловості у нашому регіоні.
Історики впевнені, що перейменування проспекту зміна хоч і не зручна, але необхідна. Адже на їх думку це сприятиме духовному та патріотичному вихованню громадян. В свою чергу жителі Дніпропетровська  розглядають ідею перейменування проспекту з практичної точки зору. Вони проти таких змін.
Хто ж переможе: Поль чи Яворницький? Культурний розвиток чи  промисловий переворот, що зіграло в історії міста важливішу роль? Остаточне рішення щодо перейменування центрального проспекту обласного центр буде відомо лише в жовтні місяці.