пʼятниця, 3 липня 2015 р.

В художньому музеї Дніпропетровська відкрилась виставка «Ретроспектива». ( відео )

Її присвятили пам’яті Марлена Матуса, який пішов з життя рік тому. 
Цей видатний фотохудожник, засновник фотоклубу «Дніпро» та керівник дитячо-юнацького кіноцентру «Веснянка» зробив чимало для того, аби популяризувати в Дніпропетровську фотомистецтво. Для виставки обрали найкращі зі світлин Марлена Матуса.
Це – жінка, якій Марлен Матус зобов’язаний всім. Принаймні тут кажуть тільки так. Пані Ніна
– дружина покійного митця. Вона власними силами організувала цю виставку – відбирала кращі світлини, запрошувала гостей. Про картини вона розповідає захоплено, з посмішкою – каже, для неї улюблена кожна.
Захоплені творчістю Марлена Матуса не тільки його близькі та рідні. На виставку завітали численні гості – повна зала людей. Прийшли учні кіноцентру «Веселка», шанувальники
творчості майстра, друзі та колеги. Олексій – теж фотографує. Він давнішній друг та ученик Марлена Яковича.
За довгі роки знайомства Олексій встиг у майстра навчитися багато чому. Каже, що у фотографії головне емоції, саме цьому в першу чергу вчив його митець.
Експозиція «Ретроспектива» представляє різні періоди творчості майстра. Близько двохсот робіт. Тут фрагменти великих тематичних серій, яким художник присвятив все своє життя.
Серед численних творів автора виділяється і серія світлин під назвою «Страна Советов».
Особливою родзинкою цієї виставки стала так звана «Матусяна» - фотокартки різних років та авторів. На цих фото зображений сам Марлен Матус. Побачити легендарні світлини митця може кожен бажаючий. Виставка працюватиме до 26 липня, тож час на спілкування з прекрасним у вас ще є.