пʼятниця, 17 липня 2015 р.

Вчимося економити та заробляти. ( відео )

Головна державна агенція з енергозбереження та енергоефективності України сприятиме Дніпропетровщині у розвитку прогресивних технологій.
Меморандум про партнерство у цьому напрямку вже підписаний. Це надасть можливість отримувати чималі кошти на кредитування проектів з енергозбереження. До кінця року в Україні на ці цілі спрямують мільярд гривень.
Меморандум про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків – підписали в обласній раді. Відтепер Дніпропетровщина може розраховувати на суттєву фінансову підтримку держави.  Вісімдесят відсотків всього  житлового фонду потребує утеплення. Щороку мільярди кубометрів газу, що називається вилітають у трубу. Який сенс опалювати будинки, які провітрюються наскрізь. Україна взяла за приклад досвід Польщі, де понад двадцять років успішно розвиваються технології з  енергозбереження, термомодернізації та газозаміщення.
Сергій Савчук – голова державної агенції з енергозбереження та енергоефективності України  Якщо б Україна споживала стільки ж газу, як і Польща, то маючи своїх двадцять мільярдів кубометрів газу, які видобувають у державі, могла ще залишати два мільярди кубометрів на продаж. Проте ми тільки засвоюємо нові технології та вчимося заощаджувати. Скорочення споживання газу в останньому опалювальному сезоні для бюджетної сфери, населення та теплогенеруючих компаній надало можливість зекономити майже два з половиною мільярди кубометрів блакитного палива. На наступній сесії обласної ради буде прийнята регіональна програма з енергозбереження. В подальшому запровадять її у містах та районах. Кошти від енергозбереження залишатимуться на місцевому рівні. Допоможуть із фінансами і споживачам, які скористаються програмами з енергоефективності.
Обласна рада зі свого боку гарантує учасникам проектів з енергозбереження свою підтримку у зменшені відсотків на кредити. Наприкінці серпня з обласного бюджету на це спрямують 250 тисяч. А до кінця року обіцяють виділити ще мільйон.  Більш детальна інформація для тих хто хоче стати учасником проектів з енергозбереження розташована на сайті Дніпропетровської обласної ради.