пʼятниця, 31 липня 2015 р.

Проти корупції! ( відео )

Петро Порошенко і новий уряд вже плідно займаються чисткою державних органів влади. Законодавство стає все більше антикорупційним, але ще досі має темні плями. Як вдосконалити систему боротьби з нечистими на руку держслужбовцями обговорювали найкращі юристи Дніпропетровщини та іноземні гості. Хто прийшов, та що пропонували далі в сюжеті.
Україна по-новому. Поки на сході йде війна, в інших регіонах  борються з корупцією та контрабандою. Проблема хабарів – це хвороба, яка за останні роки розповсюдилася вже по всіх органах влади та держструктурах. Як подолати ці ганебні явища вирішували і у Дніпропетровську.
Зібралися судді, адвокати та навіть академіки – загалом сімдесят найдосвідченіших фахівців. Все, аби досягти спільної мети – побороти корупцію. Перше питання – конфлікт інтересів для суддів. Вони – як суб’єкт  антикорупційного законодавства: менш за всіх повинні бути зацікавлені у вчиненні протизаконних дій, оскільки першими можуть потрапити на лаву підсудних.
Яким шляхом йшли колись інші країни аби подолати корупцію і що виявилося ефективним – що корисного може взяти для себе Україна?
А закордонні колеги приїхали аби передати частину досвіду. В них є чимало корисних порад.
Важливим є системний підхід і хороша правова база, адже це початок всього. Проте головною перешкодою на шляху подолання корупції – зазначають фахівці – повинні стати люди, які прагнуть змін на справі, а не на папері.