четвер, 2 липня 2015 р.

Новий президент – нова конституція. ( відео )

Петро Порошенко взявся вдосконалювати головний документ кожного українця. Важливе питання – децентралізація.
Тож голова держави зібрав представників регіональних ЗМІ, аби ті розповіли народу, що очікувати, якщо проект приймуть. На зустріч з президентом завітала і знімальна група Дніпропетровського Державного.
Про децентралізацію мова йшла вже довгі двадцять три роки. Перед  президентськими виборами Петро Порошенко обіцяв людям таку перспективу. Пройшов рік і думка його не змінилася. Бо вважає, що децентралізація потрібна як політикам, так і людям: вона наближає владу до народу. А вирішення  тієї чи іншої проблеми легше знайти на місці.
Проект з децентралізації  підготувала українська конституційна комісія, потім свої пропозиції та зауваження внесла венеціанська. Вони були враховані в остаточному напрацюванні змін до основного закону. Реформу підтримали і в раді регіонального розвитку, яку представляють голови обласних рад та мери міст. Генеральний секретар ради Європи теж позитивно відгукнувся на цей проект. Тепер він на розгляді верховної ради. Тож  останнє слово за народними депутатами.
Основні принципи цього проекту: передати величезний обсяг повноважень на рівень громад. Центральна влада поступається фінансовими ресурсами, інститут голів які нині призначаються з Києва – скасовується. Президент підкреслює, децентралізація в жодній мірі не зашкодить єдності нашої країни.
Аби стежити за роботою на місцях вводиться інститут префектів. Вони призначатимуться та звільнятимуться як нині голови держадміністрацій – указом президента України за поданням кабінету міністрів України. Префекти не матимуть права втручатися в оперативне управління та не розпоряджатимуться бюджетними потоками. Їх функція лише контрольно-наглядова. Рішенням конституційної комісії лише президент, конституційний суд і Верховна рада спільними зусиллями можуть притягати до відповідальності ті місцеві ради, які створять загрозу суверенітету та територіальній цілісності і національній безпеці України. Також в проекті щодо децентралізації враховується  особлива специфіка вирішення питань у Донецькій та Луганській областях, яка регулюватиметься законом та не виходитиме за Мінські домовленості. Зберігатиметься і автономія Криму.