пʼятниця, 10 липня 2015 р.

Скам’янілі дерева, метеорити, найбільші та рідкісні копалини - все це можна побачити у музеї мінералів, що розташувався у національному гірничому університеті.

 Поки що така виставка готується до відкриття, але вже у вересні  її зможе відвідати кожен бажаючий, причому абсолютно безкоштовно. Вивчали незвичну експозицію і наші журналісти.
Геолого-мінералогічному музею вже більше ста років. Він пережив війну, під час якої втратив чимало експонатів, та безліч переїздів. Унікальну колекцію вдалося зберегти хоча і в зменшеному варіанті . Нині експозиція нараховує близько трьох тисяч експонатів – стільки їх залишилося із майже двадцяти тисяч. Влітку тут займаються студенти - поповнюють знання.
Яких тільки експонатів не має у музеї – і залишки мамонтів, і метеорити, і дорогоцінне каміння. Матеріали збирали по всьому світу.  Вся експозиція ділиться на категорії.
Завідуючий музею про виставку може розповідати годинами. Він захоплено показує найцінніші експонати та запрошує на екскурсію. Заглибитися в історію та подивитися на різноманіття корисних копалин зможуть всі охочі. Вже з вересня виставка працюватиме, і вам залюбки покажуть найцікавіше.