середа, 24 червня 2015 р.

Азіатський вірус МЕРС - страшний тим, що не досліджений. ( відео )

 Смертність від недуги складає майже 35%. Над вивченням небезпечного захворювання працюють кращі вчені-медики. Серед версій щодо його передачі – контакт із хворим на відстані не менше 2м. Вакцини поки що немає, лікують симптоми.
Небезпечний азіатський вірус МЕРС може потрапити до нашого регіону крізь повітряні ворота. Тому аеропорти Діпропетровська та Кривого Рогу – під особливою увагою фахівців. На Дніпропетровщині  профілактику проникнення подібних вірусів відпрацювали ще рік тому. Тоді загрозу представляла лихоманка ЕБОЛА. Профілактичні заходи проти вірусу МЕРС, говорять фахівці, схожі до тих, що вживаються при будь-якій смертельнонебезпечній інфекції.
Передумов для проникнення вірусу до області немає. Проте фахівці готові до зустрічі із небезпекою - вивчають та аналізують світовий досвід.
Втім мешканців Дніпропетровщини хвилюють й інші тривожні сигнали, які спостерігають у безпосередній близькості. Так, відповідаючи на запитання журналістів, Андрій Кондратьєв розповів, що мешканці Підгорднього звернулися до санепідслужби з повідомленням  про масовий мор риби на річці Кільчень. Вже відібрали проби з водойм та колодязів. Результати аналізів будуть за кілька днів. І тоді ж стане відомо яка причина загибелі риби – чи то промислове забруднення, чи природний дефіцит розчиненого кисню у воді. А поки що фахівці рекомендують обмежити відпочинок на річці, особливо дітей.