пʼятниця, 26 червня 2015 р.

Міська влада рятує сиріт. Вже рік в Дніпропетровську функціонує соціальний гуртожиток. ( відео )

Створений він був за участі міської ради та меценатів, що профінансували його облаштування.
Близько півтисячі сиріт Дніпропетровська не мають власного житла. Випускникам дитячих будинків після повноліття просто нема куди йти. Проблему потроху, але вирішують. Перший в Дніпропетровську  соціальний гуртожиток може прийняти до тридцяти мешканців. Однак, і ця невелика частина турботи про дітей надасть їм можливість влаштувати своє подальше життя.
На сьогоднішній день в гуртожитку мешкають 17 дітей - сиріт. Проживання - безкоштовне, а от забезпечувати себе вони мають самі. Самостійність є одним з головних правил закладу. Спеціалісти працюють із дітьми у різних напрямах. Проводять психологічні тренінги, засвоюють норми права,  вчать азам кулінарії та ремонту одягу.  Словом, надають навички, необхідні для дорослого життя.
За чинним законодавством діти мають право проживати у  гуртожитку декілька років та можуть знаходитись тут до 23-річного віку.  За цей час вони зможуть оволодіти потрібними знаннями та спланувати своє подальше життя.
У приміщеннях гуртожитку мають право проживати сироти віком від 15 до 23-х років. Однак, назважаючи на різницю, діти чудово спілкуються між собою. Їх виховують дружніми та дисциплінованими. Тож вони завжди готові прийти на допомогу один одному.
Сподіваємося, що подібних закладів стане більше. Адже в Дніпропетровську ще багато так  дітей, які потребують допомоги та повинні знайти себе у житті.