четвер, 25 червня 2015 р.

Зазирнути до майстерні відомого скульптора та побачити копітку роботу митця зсередини тепер може кожен бажаючий. ( відео )

24 червня у виставковій залі Меморіального будинку–музею Яворницького відкрили виставку пам’ятників у мініатюрі.
Всі зібрані експонати – це роботи народного художника України Володимира Небоженка.
Дніпропетровськ може по праву пишатись найвідомішими роботами скульптора. Своєї найбільшою гордістю  митець вважає  пам’ятники   молодому Тарасу Шевченку, Олесю Гончару, льотчикові Валерію Чкалову та воїнам 152 – ї стрілецької дивізії. Як створювались такі монументальні образи можна  побачити, відвідавши «Майстерню митця». Така виставка чорнових об’ємних ескізів  - то перший досвіт скульптора. Володимир Павлович зазначає, що  до сьогоднішнього дня мініатюри його робіт бачили лише нечисленні відвідувачі майстерні, а тепер їх зможе оцінити широка публіка.
Більшість представлених робіт у глині, гіпсі та пластиліні – не довговічні. Організатори говорять, така виставка це унікальна можливість побачити процес створення монументу на власні очі.
Катерина проживає у Дніпропетровську вже понад 10 років та кожного разу дівчина відкриває місто з нового боку. Про виставку вона дізналась з Інтернету та про свій візит не пошкодувала.
На виставці представлено близько півсотні прообразів майбутніх монументів. Кожен з яких для автора особливий. Та митець зізнається  його заповітна мрія – встановити у місті пам’ятник першому керівнику області Івану Синельникову.
Виставка триватиме до кінця літа тож кожен бажаючий на власні очі може побачити, як створюється історія у камені.