середа, 17 червня 2015 р.

Перший Український храм на Дніпропетровщині діє з 1994 року. ( відео )

 Свято – Духівський Храм української православної церкви Київського патріархату, що на проспекті Металургів, активно займається благодійністю. 
Допомогу спрямовують в основному для поранених бійців та переселенців.  Тут завжди людно, особливо на свята та у неділю. Проте  є проблема - храм потерпає від крадіжок.
Шлях  до Храму у кожного свій. Це може бути і віра, і остання надія, і самотність, і сильне бажання змінитися на краще. Але, буває по-іншому, чого виправдати ніяк не можна, що не вмістити в рамки здорового глузду. До храму приходять  - заради злочину.
Отець Ярослав у Храмі Святого Духу вже 10 років. Говорить, церква потерпає від крадіжок. Особливо На великі свята. Останній такий випадок стався на День Вознесіння Господнього, 21 травня. Після богослужіння Отець Ярослав поїхав до міста у справах – Із Західної України передали підставки під хоругви. Привіз та почав розставляти їх у храмі.  На той час у церкві було двоє чоловіків. Їх отець Ярослав бачив. У храмі – завжди люди. Ось і ці хлопці не викликали підозри. Навпаки,  вони справляли враження набожних, хрестилися чи не біля кожної ікони.
Проте свої нечисті наміри здійснили, коли на мить опинилися самі.
Один злодюжка кинувся до лавки та вкрав пожертвування, другий його прикривав. Все це зафіксувала камера спостереження. На відео добре видно обличчя хлопців, що поцупили гроші. Дивіться - ось старенька пішла. Отець Ярослав  переносить підставки. Ось і крадій. А це злодії облудно та похапцем ніби замолюють тільки що скоєний гріх.
Ціна залишків їхньої совісті – близько 1000 гривень. Саме стільки було у коробочці для пожертвувань. Перед тим, як піти на злочин один із них купив свічки, напевно з тим, щоб подивитися де знаходяться гроші і скільки їх. Діяли нахабно та цинічно.
Звичайно, миритися з крадіжками тут прото так не збираються. Ще встановлюватимуть камери спостереження. І, звичайно, розраховують на допомогу правоохоронців. Отець Ярослав відразу звернувся до Ленінського РОВД. Проте крадіів поки що не знайшли.
Церкві допомагають і церков допомагає. Передають волонтерам кошти для поранених бійців та переселенців. Збирають речі, допомагають – як можуть. І духовно, і матеріально. Храм розвивається. Будують хрестильню та дзвіницю, збирають кошти на розпис Храму. На затишному подвір*і зазвичай діти з батьками. Порядок та чистота. Навіть є фруктові дерева. Відпочивай, користуйся. Та передусім  - будь людиною.